Історія села Куп’євате

Село Куп’євате – центр Куп’єватівської сільської ради Глобинського району Полтавської області. Розташоване за 38 км від районного центру і за 42 км від залізничної станції – Глобине. Населення – 417 чоловік. (1990 р.) Сільраді підпорядковані населені пункти: Демидівка, Лукашівка, Майданівка, Манилівське. Розташоване на березі  Хоролу. Назву одержано від річки Куп’єватої (правої притоки Хоролу) біля якої виникло, на  рубежі 19  та  20 ст. На місці села існувала економія поміщика  М.І. Вязьмітінова.

У господарстві були млин, олійниця, крупорушка. Радянську владу проголошено в січні 1918 року. Маєток  був націоналізований на початку 20-х років. Хутір  був  віднесений до Фидрівської сільської ради,  Манжеліївського  району Кременчуцького  округу. У 1926р. на хуторі 29 дворів 166 жителів. У період Великої Вітчизняної війни на фронтах загинуло 160 жителів. У селі – центр садиба колгоспу «Заповіт Ілліча» (зерно, буряківничого напрямку, тваринництво) відділення зв’язку, ощадбанку, комплексний приймальний пункт, неповна середня школа, фельдшерсько акушерський пункт, дитсадок). Будинок культури на 400 місць, бібліотека- 19.6 т.од.зб.Музейна кімната, село електрифіковане 1960 року, радіофіковане 1961 року. У 1965 році посаджено парк,1973 збудовано  дорогу з твердим покриттям. Уродженцем с. Майданівка є герой Радянського Союзу П.О. Анціборенко (1925-1944року) який загинув  на фронті в 1944 році.  Виявлено  поселення  Черняхівської  культури.

Література:  Історія  міст  і  сіл  УССР